​​​​​​​به وبسایت رسمی داریوش کاردان خوش آمدید. بخش های مختلف این وبسایت به تدریج با بارگذاری آیتم های صوتی و تصویری تکمیل خواهد شد. از ارسال پیشنهادها و انتقادهای شما در بهتر شدن رابط کاربری و محتوای سایت استقبال میکنیم. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق منوی "ارتباط با کاردان" هرگونه محتوای تصویری، صوتی و ویدیویی که از اینجانب با عنوان آثار داریوش کاردان در دست دارید را برایمان ارسال کنید

مصاحبه داریوش کاردان با ایسنا در خصوص سریال سی و نه هفته: عشق را آزاد کنید!

 

داریوش کاردان که این روزها در سریال «39 هفته» ایفاگر نقش پیرمردی است که او را مشدی بابا صدا می‌کنند، درخصوص علت حضورش در یک سریال دفاع مقدسی گفت:

در حال حاضر دغدغه‌ها عوض شده است و خیلی کم افرادی را پیدا می‌کنیم دلشان برای جبهه و شهدا بتپد و بخواهند کاری برای جبهه و برای یادآوری آن روزها و نشان دادن سختی‌ها و تلخی‌هایی که جنگ برای خودش دارد به تصویر بکشند.

این بازیگر در ادامه مطرح کرد:

در حال حاضر همه با دید کسب به این ماجرا نگاه می‌کنند و دنبال درآمد هستند. اگر شما کسی را می‌بینید که با خلوص نیت کار می‌کند، ناخودآگاه می‌خواهید با او همکاری داشته باشید؛ به اضافه اینکه هم قصه جذاب باشد و هم اینکه تجربه حضور در جبهه را در آن سال‌ها داشته باشی. من نیز در آن سال‌ها در جبهه بودم و تازه ازدواج کرده بودم، همسرم خانه بود و من در جبهه.

 

کاردان درخصوص حضورش در این سریال وهمچنین قصه‌ی «39 هفته» گفت:

یکی از ویژگی‌های عجیب قصه سریال این است که برای اولین بار عشق دیده شده است. عشق در این سریال ممنوع نیست یک زن و شوهر حق دارند همدیگر را دوست داشته باشند و این یک امر طبیعی است که خیلی کم به آن پرداخته شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: سهم مادران‌، فرزندان‌، پدران‌ و به خصوص زوج‌های جوان از دفاع مقدس تا به حال نشان داده نشده است. کسی که در خط مقدم می‌جنگد، عاشق است همسرش را دوست دارد‌ برای او نامه می‌نویسد. خیلی راحت از دل‌تنگی‌هایش می‌نویسد که ما این روایت‌ها را به این شکل از دوران دفاع مقدس نداشته‌ایم. اینها چیزهایی است که کمتر دیده شده است و ما فقط به جبهه و انفجار پرداخته‌ایم. اخیرا نیز جبهه برای ما اسباب بازی‌شده است که طنز آن را بسازیم و کسانی را که در آن زمان جبهه بودند تمسخر می‌کنیم تا بتوانیم فروش بیشتری داشته باشیم. این بازیگر همچنین به ویژگی سریال «39 هفته» که در آن محتوای عشق مطرح است‌، اشاره کرد و گفت: این ویژگی «39 هفته» موجب شده است تا این سریال دفاع مقدسی را متفاوت‌تر از سریال‌های دفاع مقدسی قبل ببینم. سریالی که یک خانواده دارد و تمام مسائل و مشکلات جنگ و نداری عشق در سرتاسر آن جاری است و می‌تواند نقطه عطفی باشد که ما هم یاد بگیریم؛ مثل کشورهای دیگر که فیلم جنگی می‌سازند و در آن با همه‌ی کشتار و جنگ و انفجاری که به چشم می‌خورد، دو نفر هستند که همدیگر را دوست دارند. این نه حرام است و نه گناه. وی با طرح این پرسش که نمی‌دانم کی می‌خواهیم عشق را به رسمیت بشناسیم؟! گفت: دلمان می‌خواهد جامعه‌مان قوام داشته باشد خانواده‌ها مستحکم باشند طلاق‌ها کم باشد اما عشق را قبول نداریم. عشق را آزاد کنید تا خانواده‌ها مستحکم‌تر باشند. کاردان همچنین در ادامه درخصوص نقش خود در سریال «39 هفته» توضیح داد: پیرمردی است که او را مشدی بابا صدا می‌کنند و می‌شود گفت به نوعی امانت‌دار ملکی است که صاحب آن خارج از کشور است. او تعصب دارد که امانت‌دار خوبی باشد و در این میان پسری دارد که در جبهه است. کاردان همچنین درخصوص علت همکاری‌اش با این مجموعه گفت: اگر کار و قصه خوب باشد آن را می‌پذیرم و کسی نیستم که بگویم فقط با کارگردان خاصی همکاری می‌کنم؛ البته در وهله‌ی دوم هم عوامل تاثیرگذار هستند که در این مجموعه از ابتدای کار برخورد تهیه‌کننده و کارگردان به گونه‌ای بود که به لحاظ اخلاقی و انسانی من را جذب کرده و این کار با کارهایی که پیش از این داشته‌ام، متفاوت است. داریوش کاردان که پیش از این در مجموعه‌های طنز و ساخت برنامه‌های طنز فعالیت پررنگی داشته است درخصوص علت کم‌رنگ شدن حضورش در طنز گفت: طناز هستم ولی دیگر به جایی رسیدم که فکر می‌کنم نمی‌شود کار طنز کرد.


منبع: ایسنا

سبد خرید